,
Ми працюємо💛💙 Всі замовлення надсилаємо до робочих відділень Нової Пошти.
Додайте товари до списку бажань
0
Укр

Косметика для боротьби з акне

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Чому виникає акне?

Акне – одне з найпоширеніших запальних захворювань шкірних залоз, яке є хронічним та рецидивуючим. Його не можна позбутися назавжди, оскільки головною причиною виникнення є генетична схильність, але його можна ввести в стійку ремісію і підтримувати бажаний результат якісним доглядом.

Головним тригером для акне є гормони, проте на перебіг можуть впливати й інші фактори (стрес, спосіб життя, харчування…), так як клітини, які продукують себум, мають рецептори, що реагують на сигнали від цих тригерів, і якщо щось йде не так – кількість та якість шкірного сала змінюється і запускається процес патогенезу акне.

Таким чином, шкірного сала стає більше, змінюється його склад – він стає в’язким та густим, і вже не може безперешкодно «вийти» назовні, тому пора забивається зсередини. У цей же час назовні порушуються процеси кератинізації (відлущення ороговілих «мертвих» клітин, яке в нормі відбувається раз у 28-30 днів). Утворюється комедон.

Якщо вміст з пори виривається за її межі, у справу вступають імунні клітини, які реагують на стороннє тіло, запускається запальний процес (з’являється гній, почервоніння, тобто папула або пустула).

Як відомо, на нашій шкірі існує величезна кількість різних мікроорганізмів (бактерії, віруси, гриби…), що є цілком нормальними, прийнятними жителями для здорового функціонування процесів шкіри. Проте з настанням певних умов, як от, наприклад, при акне – збільшення продукції себуму та зміни його якісного складу, вони можуть перетворюватись на патогенів, тому і називаються умовно-патогенними. Такою є і бактерія Cutibacterium acnes, чисельність якої зростає, коли кількість виробленого шкірного сала є надмірною.

Форми та ступені тяжкості акне

Акне може бути комедональним – присутні лише закриті та відкриті комедони без наявності запальних елементів. Ця форма може здатися легкою, проте, як відомо, робота з комедонами довга та складна, варто набратися терпіння і допомогати своїй шкірі ефективною доглядовою косметикою. Легка форма акне характеризується наявністю, як комедонів, так незначною кількістю папул та пустул (запальних елементів). З нею також можна працювати, використовуючи косметичні засоби, на відміну від середньої та тяжкої форми, які часто потребують топічного або системного лікування і, звичайно, підтримуючого догляду. При наявності великої кількості комедонів, запальних елементів, декількох вузлів чи кіст можуть діагностувати акне середнього ступеня тяжкості, а при великій кількості вузлів чи кіст – тяжку.

Схеми догляду за шкірою з акне

Враховуючи знання про те, як виникає акне, ми можемо впливати на його перебіг. Необхідно діяти комплексно, оскільки не існує універсального засобу, який би зміг і якісно очистити шкіру, і захистити її від сонця, і повпливати на ріст бактерій тощо.

Будь-яка система догляду за обличчям починається з бази – очищення, зволоження та захисту від УФ-випромінювання. Ще як окремий етап базового догляду можна виділити ексфоліацію (відлущення механічним або хімічним шляхом відмерлих клітин шкіри з рогового шару). Шкіра з акне є себопрофіцитною, жирною або ж схильною до жирності, її функціонування часто порушене, як під впливом екзогенних, так і ендогенних факторів, тому особливо важливо починати свій догляд, формуючи якісну основу, яка не тільки не нашкодить, але й буде працювати на покращення.

Проблемну шкіру особливо важливо очищувати ретельно, проте м’яко. Тут варто нагадати про значущість двоетапного очищення, оскільки саме за допомогою засобу для демакіяжу ми можемо прибрати залишки себуму, що накопичився за день, бруду з навколишнього середовища, рештки макіяжу та spf-засобу (дослідження показують, що лише засобом для вмивання, гелем чи пінкою, його вимити до кінця неможливо).

Звичайно, для жирної шкіри з акне краще обирати гідрофільні олійки або бальзами, оскільки вони можуть проникнути глибше і очистити шкіру якісніше. Якщо підібрати гідрофільний засіб правильно, він ніколи не заб’є вам пори, навпаки – зробить їх чистішими і візуально більш звуженими. Наприклад, гідрофільна олія Dr. Ceuracle Pro Balance Cleansing Oil є універсальною і підійде усім типам шкіри, у тому числі шкірі з акне. Незважаючи на те, що перевагу варто все ж віддавати гідрофільному засобу, міцелярна вода також підходить як засіб для демакіяжу при наявних висипах. Ще один цікавий спосіб очистити шкіру – зробити це з допомогою олеогелю, продукту-гібриду. Його можна використовувати, як засіб 2 в 1: нанести на сухе обличчя, як бальзам, і просто змити (оскільки цей формат передбачає в собі і гідрофільний засіб, і гель для вмивання), або ж додатково очистити шкіру ще очисником, використовуючи олеогель у якості гідрофільного засобу.

Засіб для демакіяжу далі обов’язково необхідно змивати засобом для очищення шкіри (виняток – олеогель), а також користуватись ним зранку як перший етап догляду. Для шкіри з акне необхідно використовувати засоби (пінки, гелі, муси…), які не містять агресивних ПАР, а також рекомендуються засоби, що містять у складі кислоти (особливо саліцилова, мигдалева, гліколева). Також можна чергувати базовий засіб для вмивання з кислотами – це буде урівноважувати рівень рН шкіри, оскільки проблемна шкіра має його показник більше до лужного.

За зволоження відповідають тонери, серуми, емульсії, креми, незмивні маски та інше… Існує помилкове уявлення, що жирній шкірі не потрібне додаткове зволоження, оскільки це може призвести до появи нових висипів. Частково це може бути правдою, але не тоді, коли ви підбираєте засоби для зволоження, знаючи особливості догляду за проблемною шкірою. Якщо шкіру не зволожувати і лише «підсушувати», вона буде навпаки продукувати ще більше себуму, щоб захистити себе і зробити це самостійно. Тому, щоб уникнути нових комедонів і забезпечити оптимальний рівень гідратації, себопрофіцитній шкірі рекомендується використання кремів легких текстур, крем-гелів, лосьйонів, емульсій чи есенцій замість крему.

Важливо зазначити, що засоби для зволоження виконуватимуть не лише єдину функцію, але й можуть працювати на вирішення інших проблем. Наприклад, серія 5α Control бренду Dr.Ceuracle забезпечить не лише зволоження проблемній шкірі, але й підтримає мікробіом (це запобігатиме росту умовно-патогенних бактерій, у т.ч. Cutibacterium acnes), а також сприятиме зменшенню вироблення шкірного сала та покращенню його якості (а ми пам’ятаємо, що це одна із складових, яка запускає ланцюжок патогенезу акне).

Кислоти для шкіри з акне

Маючи базу догляду, можна з впевненістю додавати активи, без яких догляд за  проблемною шкірою уявити складно.

Оскільки ми вже частково торкнулися теми відлущення ороговілих клітин, необхідно сказати, що цей етап рекомендований кожному типу шкіри, але проблемній особливо, так як порушуються процеси кератинізації. Шкірі з наявними висипами рекомендується використовувати ензимні пудри або кислоти (саліцилову, азелаїнову, мигдалеву, гліколеву при відсутності запалень), оскільки вони не травмують механічно епідерміс.

Одним із найвикористовуваніших активних компонентів, які допомагають боротися з висипами, є саліцилова кислота. Вона має здатність проникати в пору і розчиняти її вміст, таким чином, усуваючи запалення. Також має властивість ефективно відлущувати шкіру, тому є свого роду ексфоліантом і за рахунок цього навіть освітлює пост-акне. Важливо зазначити, що саліцилова кислота також працює на пригнічення бактерій, не порушуючи мікробіом шкіри. Пілінг-диски Needly Daily Toner Pad містять не лише саліцилову, але й РНА-кислоти, тому підійдуть навіть чутливій шкірі делікатно, проте дієво боротися з висипами.

Що стосується кислот, результативними у використанні для шкіри з акне також є азелаїнова кислота (також підійде чутливій шкірі), мигдалева (діє по принципу саліцилової), гліколева (має найбільш подразнюючий потенціал, проте надефективна при роботі з комедонами, чутливій шкірі категорично уникати).

Позитивно впливають на покращення стану проблемної шкіри також антиоксиданти, особливо ніацинамід та стабільна форма вітаміну С. Приклад, успішного поєднання цих двох потужних компонентів (хоча окремо вони так само ефективні) представлено у сироватці Needly Vita C glow toning ampoule. Разом вони допоможуть освітлити пост-акне і загальний тон шкіри, пригнічуватимуть ріст бактерій, забезпечуватимуть антиоксидантний захист та сприятимуть укріпленню бар’єру.

Говорячи про акне і його терапію, завжди мова буде йти про ретинол і його чудодійні властивості, оскільки він впливає на в’язкість і густину себуму, його продукцію, а також нормалізує процеси кератинізації і працює з пост-акне. Нічний крем з ретинолом та пептидами Doctors Retin-A Cream містить інкапсульовану форму ретинолу (забезпечує меншу вірогідність подразнень) та має оптимальну концентрацію для підтримки шкіри в ремісії акне.

Ми підібрали основні 5 схем по догляду за проблемною шкірою з акне і комедонами.

Вгору