Кількість
|
Вартість
|
||
|
Які причини сухої шкіри?
Суха шкіра характеризується наявністю відчуття стягнутості, чутливості, почервоніння, супроводжується лущенням. Таку шкіру також називають себодефіцитною, оскільки вона продукує недостатню кількість себуму для нормального функціонування шкіри, через що і з’являються подібні проблеми. Часто суха шкіра має пошкоджений захисний бар‘єр, так як вистилає поверхню шкіри і слугує своєрідним щитом для подразників та патогенів, а в такого типу шкірного сала недостатньо для забезпечення функції захисту. Пори практично непомітні, вона має матовий вигляд, без жирного блиску, трансепідермальна втрата вологи підвищена, що є передумовою до прояву ранніх ознак старіння.
Суха шкіра чи обезводнена?
Часто істинно суху шкіру плутають зі станом обезводнення. Головна їхня відмінність в тому, що тип шкіри закладений генетично, він не може змінюватися протягом життя. Стан шкіри - можна коригувати, усунути його і привести до норми.
Суха шкіра майже ніколи не має висипів, це скоріше виняток. Якщо ви маєте висипи, блиск у Т-зоні, але ви відчуваєте стягнутість, сухість, скоріше за все шкіра не суха, а саме обезводнена і має ознаки порушеного захисного бар‘єру.
Базовий догляд для сухого типу шкіри
Розглядаючи систему догляду за будь-яким типом шкіри, завжди все починається з бази – очищення, зволоження, захист від сонця. Маючи основу, можна вже перекрити одні з ключових потреб сухого типу.
Очищення має бути делікатним, без агресивних ПАР. Сухій шкірі також рекомендується двоетапне очищення для того, щоб, як мінімум, змити залишки spf-засобу. Це може бути міцелярна вода, гідрофільна олія, але особливо сухій шкірі «подобаються» гідрофільні бальзами.
Зволоження має складатися теж з двох етапів: потрібно дати вологу в нижні шари шкіри за допомогою засобів формату водички/гелю, і закріпити це більш щільною текстурою, щоб попередити ТЕВВ (процес випаровування води з поверхні шкіри). Сухій шкірі рекомендується використання засобів з такими компонентами, як молочна кислота, гліцерин (особливо чудово для активізації аквапоринових каналів), гліколі, гіалуронова кислота, сечовина, пантенол для наповнення шкіри вологою на рівні дерми; для укріплення бар‘єру радимо використовувати ламелярні емульсії, пробіотики, засоби з керамідами, рослинними оліями багатими на ненасичені жирні кислоти, сквалан тощо.
Наприклад, тонер з гіалуроновою кислотою від Doctors буде насичувати шкіру вологою, а крем з пробіотиками Dr.Ceuracle на основі ламелярної емульсії буде утримувати її всередині.
Чудовим вибором сонцезахисного засобу буде крем від Needly, оскільки він на основі ламелярної емульсії, а також сонцезахисний крем від Dr.Ceuracle на основі гіалуронової кислоти. Загалом сухій шкірі підійдуть як хімічні,так і фізичні фільтри, проте гіперреактивній шкірі радимо все ж зупинитися на другому варіанті.
Активи для сухої шкіри
Ензимна пудра - це делікатний варіант відлущення для сухої шкіри, оскільки часто вона буває ще й чутливою. Серед асортименту krkr.com.ua для себодефіцитної шкіри є прекрасні варіанти, які підійдуть навіть новачкам.
РНА-кислоти (лактобіонова кислота та глюконолактон) не менш ідеально підходять сухій, чутливій шкірі, вони мають мінімальну ексфоліюючу дію, проте також мають здатність зволожувати її і підтримувати здоровий мікробіом. Пілінг-гель поєднує в собі два види ексфоліації: механічну у вигляді натуральної целюлози і хімічну за рахунок вмісту лактобіоновой кислоти.
У якості додаткового догляду для сухої шкіри можна використовувати тканинні маски курсом або за потреби. Вони матимуть різний ефект залежно від складу і працюватимуть не лише на зволоження, але й, закриваючи інші супутні потреби. Наприклад, маска з прополісом буде надавати сухій шкірі сяйво, якого їй так часто не вистачає.
Схеми догляду для сухої шкіри