Незважаючи на велику кількість досліджень та популяризацію теми сонцезахисту дерматологами, косметологами та лікарями, досі є багато людей, які нехтують даним етапом у щоденній рутині та не використовують сонцезахисні засоби, не лише щодня, але і на відпочинку. Що є дуже великою помилкою!

Для чого використовувати сонцезахисні засоби?

Щодня на Землю діють промені, які випромінює Сонце. Величезну частину випромінювання відбивають озоновий шар, льодовики, але дещо все одно проникає в атмосферу, досягаючи поверхні землі.

Всього виділяють 4 групи променів, в залежності від довжини хвилі:

 • найкоротші промені називаються екстремальним ультрафіолетом (10-121 нм), який має абревіатуру EUV/XUV;
 • дальній діапазон – короткохвильовий ультрафіолет (120-280 нм) або UVC;
 • середній діапазон – середньохвильовий ультрафіолет (280-315 нм) або UVB;
 • ближній діапазон – довгохвильовий ультрафіолет (315-400 нм) або UVA.

Екстремальний та короткохвильовий ультрафіолет повністю поглинається атмосферою землі, тому захист від EUV та UVC людині не потрібен. UVB-промені на 90% поглинаються атмосферою, а ось промені UVA практично повністю досягають Землі.

Власне, тому сучасна косметологія пропонує захист від двох типів випромінювання, причому акцент робиться на захисті від UVA-променів.

Саме UVA-промені активні протягом усього року та мають здатність проникати через хмари, скло та епідерміс.

А абревіатура UVA (agеing) означає, що ці промені стимулюють синтез вільних радикалів, як наслідок:

 • фотостаріння шкіри, шкіра втрачає пружність та з'являються зморшки;
 • чутливість шкіри до сонця - алергічна реакція, яка проявляється почервонінням, свербежем, сонячний дерматит;
 • рак шкіри.

Тому дуже важливо використовувати сонцезахисні засоби протягом усього року, особливо, якщо ваша шкіра чутлива до сонця, якщо у вас акне, пігментація, вже є перші ознаки старіння.

Сонцезахисні фільтри: види та дія?

Наша шкіра здатна сама вберегтися від УФ-променів, але даний ресурс є вичерпним (приблизно 50 000 – 150 000 годин).

За життя, ми значно більше перебуваємо на сонці. І тут нам допоможе сонцезахисний засіб.

Сучасні фільтри поділяються на два види:

 • фізичні або мінеральні;
 • хімічні або органічні.

Фізичні фільтри - працюють за принципом дзеркала, відбивають УФ-промені від поверхні та не пропускають їх у шкіру. Дані фільтри працюють одразу після нанесення, тому важливо наносити їх, перед виходом на сонце.

Важливою перевагою таких засобів є те, що їх можна використовувати чутливій та алергічній шкірі, шкірі з акне, дітям. Дані засоби потрібно поновлювати кожні 2 год, перебування на активному сонці.

Є всього 2 фізичних фільтри: оксид цинку і діоксид титану. Оксид цинку має особливість - підсушує шкіру, тому треба наносити спф на зволожену шкіру.

 

У асортименті інтернет магазину KRKR є 5 засоби на фізичних фільтрах:

засіб має унікальну формулу, яка розподіляється повністю по поверхні шкіри та не залишає білої маски. Містить доглядові компоненти: екстракти Гамамелісу і Центели, Каламін, Пантенол і Ніацинамід. Підійде для всіх типів шкіри.

легка текстура / не залишає білих слідів / без запаху

засіб, розроблений для власників жирної шкіри, схильної до акне. Допомагає регулювати роботу сальних залоз, зменшити їх активність, має протизапальні компоненти. Текстура кремової води, потребує взбовтквання перед використанням.

легка текстура емульсії/ без запаху / потребує зволоження шкіри перед використання 

легкий водостійкий засіб, який дуже комфортний та непомітний на обличчі. Містить багато доглядових компонентів, таких як: екстракт Галактомісісу, екстракт Альбатреллусу, гідролат Зеленого чаю, фермент Хлорели. 

легка текстура молочка/ без запаху 

засіб з високою стійкістю, який дуже зручно носити із собою та поновлювати протягом дня. Стік зміцнює шкірний покрив, попереджаючи випаровування вологи. Ідеально підійде для всіх, особливо для власників чутливої шкіри.

зручка упаковка / без запаху 

Мінеральний сонцезахисний крем Reyena16 Daily UV Defense Sun Milk у вигляді нежирного молочка містить рослинні екстракти, екстракти німу та гамамелісу, які попереджають появу жирного блиску та пантенол, олія морінги зволожують шкіру протягом дня.

легка текстура молочка/ без запаху 

 

Хімічні фільтрина відміну від фізичних фільтрів, - проникають в шкіру, та поглинають УФ-промені, до того, як ті завдадуть шкоду шкірі.

Дані фільтри потрібно наносити за 15-30 хв до виходу на сонце.

Одні хімічні фільтри нейтралізують промені типу В, інші — ефективні проти променів типу А.

У дяких спф їх намагаються об'єднувати для захисту від широкого спектра УФ-променів.

Перевагою хімічних фільтрів є те, що вони зовсім непомітні на шкірі, чудово підходять для засмаглої шкіри та не підсушують шкіру.

Хімічні фільтри нового покоління є більш стійкими та потребують поновлення кожні 3-4 год перебування на активному сонці.
Хімічних фільтрів є дуже багато, усі важко перечислити. Також, косметологічні компанії часто розробляють свої поєднання сонцезахисних фільтрів. Найкращими засобами славляться саме Південна Корея та Японія.

Серед найпопулярніших хімічних фільтрів:

 • Mexoryl SX і Mexoryl XL (terephthalylidene dicamphor sulfonic acid drometrizoletrisiloxane). Mexoryl SX захищає від УФ-випромінювання типу А, а Mexoryl XL – від УФ-випромінювання типів А та В.
 • Tinosorb S та Tinosorb M теж розподілили зони відповідальності. Тиносорб S, він же bis-ethyl-hexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, захищає від УФ-променів типу А. Tinosorb M - від випромінювання типу В.
 • Octocrylene перед променями UVA безсилий, але поглинає UVB промені, які викликають сонячні опіки.

 

У асортименті магазину корейської косметики KRKR є 4 засоби на хімічних фільтрах:

 • Сонцезахисний крем з Центелою Dr.Ceuracle Cica Regen SPF50+/PA++++
  засіб є бестселером корейського та українського ринку. В основі крему 4 фотостабільні хімічні фільтри нового покоління, які надійно захищають від широкого спектру УФ-променів. Також, в складі екстракт та похідні Центели, Пантенол і ботанічні екстракти. Гелеподібна текстура легко розподіляється по шкірі та не залишає білих слідів. Підійде для всіх типів шкіри, особливо чутливої, комбінованої та нормальної.
  легка текстура / не залишає білих слідів / без запаху /не потребує дожаткового зволоження

 • Сонцезахисний крем з 10 видами Гіалурону Dr.Ceuracle Hyal Reyouth SPF50+/PA++++
  новинка асортименту, в основі 5 фотостабільних хімічних фільтрів нового покоління. Крем дарує глибоке зволоження та може слугувати і денним зволожувальним кремом і сонцезахистом. Містить 10 типів гіалуронової кислоти з різною молекулярною масою, які забезпечують глибоке та пролонговане зволоження шкіри, підтримуючи оптимальний рівень вологи в шкірі, попереджаючи її зневоднення. Також, містить Пантенол і Ніацинамід, Фруктан, вітамін Е. Текстура крему гелева. Найкраще підійде для зневодненої шкіри.
  легка текстура / не залишає білих слідів / без запаху /не потребує дожаткового зволоження

 • Сонцезахисний крем з Центелою Benton Air Fit SPF50+/PA++++
  засіб на 4 фотостабільних хімічних фільтрів нового покоління. В основі крему екстракт та похідні Центели, Ніацинамід і Пантенол. Дані компоненти ефективно відновлюють захисний бар'єр шкіри, усувають подразнення, лущення і свербіж, знижують чутливість. Легка кремова текстура тане від тепла тіла. Крем чудово підійде для всіх типів шкіри, особливо сухої і нормальної. 
  легка текстура / не залишає білих слідів / без запаху /не потребує дожаткового зволоження

 • Зволожуючий сонцезахисний крем з рослинним скваланом Needly Vegan Mild Moisture Sun SPF 50+ PA

Легкий сонцезахисний крем Needly Vegan з інтенсивною зволожуючою формулою на основі рослинного сквалану швидко розподіляється та вбирається завдяки сучасній технології ламелярної емульсії, яка допомагає утримує вологу та захищає шкіру від зневоднення.
легка текстура / не залишає білих слідів / без запаху /не потребує дожаткового зволоження

 

Вважається, що найкращий захист від УФ-променів забезпечують засоби, які поєднують у складі і фізичні і хімічні фільтри.

В асортименті KRKR є 3 таких засоби:

Сонцезахисний крем, який створений для чутливої шкіри з акне, поєднує в собі надійний захист від шкідливого впливу ультрафіолетових променів та властивості праймеру з прозорим зеленим відтінком, що нейтралізує почервоніння. 

легка текстура / не залишає білих слідів / без запаху 

Як правильно наносити сонцезахисний крем?

 

Для отримання надійного захисту, потрібно наносити необхідну кількість крему. На обличчя ця кількість - ⅓ ч.л., а на обличчя та шию - ½ ч.л.

Щоб легко визначати правильну кількість крему, рекомендуємо вам користуватися правилом 2 пальців.

Зображена на мал. кількість крему призначена для обличчя і шиї.

Щоб легко та швидко розподілити необхідну кількість крему, ви можете ставити 13 крапок з крему, рівномірно розподіляючи їх на чоло, щоки, підборіддя та ніс.