Жирний тип шкіри голови
Часто на баночках доглядових засобів для волосся можна прочитати напис: “Для жирного волосся”, але чи правильно сформульоване це твердження? Можемо сказати, що ні, адже жирніє безпосередньо не довжина волосся, а саме шкіра голови, тому було б правильно говорити: “Для жирного типу шкіри голови”.
Як визначити, що в мене жирний тип шкіри голови?
Якщо ви зранку помили голову і до вечора або наступного ж дня коріння відчувається вже брудним та не свіжим, через декілька годин після миття у вас зовсім немає об’єму при коренях, це означає, що ви маєте жирний тип шкіри голови. “Перевчити” шкіру жирніти не так швидко неможливо, оскільки тип шкіри закладений генетично. Усе ж можна вплинути на кількість та якість себуму, що виділяється сальними залозами.
Як обрати шампунь для жирного типу шкіри голови?
Все починається з якісного очищення. Провівши аналогію з доглядом за жирною шкірою обличчя, очищення має бути якісним, регулярним та м’яким. Особливу увагу хочеться звернути на регулярність, тому що мити голову по мірі її забруднення - це не лише про гігієну чи естетику, але й про здоров’я, так як часто в умовах надмірного саловиділення активізуються умовно-патогенні мікроорганізми, які сприяють виникненню шкірних захворювань.
Рекомендується мати 2-3 шампуні, для того щоб не виникало відчуття “звикання” до нього, іншими словами - щоб запобігти накопиченню поверхнево-активних речовин.
Серед них один шампунь має бути добрепромиваючим, тобто у складі такого шампуню можуть бути сульфати, яких досить часто бояться, але тим не менш, вони мають добрепромиваючу здібність, що важливо для жирного типу шкіри голови, або інші аніонні ПАР. Також у складі можуть бути присутні кислоти: саліцилова, гліколева та інші, екстракти ментолу та м’яти, які надаватимуть відчуття прохолоди та свіжості. Наприклад, шампунь із серії Phyto Fresh трихологічного бренду Dr.FORHAIR містить якісноочищувальну базу, протигрибкові компоненти, що запобігатиме розвитку лупи, а також запатентований себорегулюючий комплекс.
Інший шампунь може бути середньопромиваючим (може містити більше кондиціонуючих добавок у складі), така комбінація дозволить запобігти пересушуванню як довжини, так і шкіри голови, оскільки надмірна сухість навпаки стимулює інтенсивініше вироблення себуму.
Додатковий догляд для жирного типу шкіри голови (ексфоліація/незмивний догляд)
Часто при жирному типі шкірі голови порушуються процеси кератинізації, через що може здатися, що з’явилась лупа, тому рекомендується регулярне відлущення 1 раз на тиждень. Наприклад, маска-пілінг для шкіри голови Dr.FORHAIR Phyto Fresh Scalp Scaler може замінити шампунь і, не травмуючи поверхню шкіри, відлущити відмерлі клітини.
Не варто також нехтувати незмивним доглядом для шкіри голови, особливо, коли мова йде про жирний тип. Варто ним користуватись після кожного миття або зранку, щоб освіжити волосся (можна використовувати навіть замість сухого шампуню). Це може бути формат спрею з такими компонентами у складі, як ментол, силіка, саліцилова кислота, екстракт чайного дерева, пробіотики та інші. Стимулюючий тонік для росту волосся Dr.FORHAIR Folligen Tonic не тільки покращить ріст волосся, але й підтримуватиме свіжість та здоровий рН шкіри.
Переваги правильного догляду за шкірою голови
На жаль, часто спостерігається тенденція, де більшу частину уваги приділяють засобам по догляду за волосятним полотном і нехтують покращенням стану шкіри голови, навіть інколи ігноруючи шкірні захворювання. Проте шлях до красивого волосся лежить саме через якісний та правильний догляд за скальпом. Знаючи свій тип шкіри голови та розумно доглядаючи за ним, можна покращити стан волосини (оскільки умовно-патогенні організми за сприятливих умов також руйнують білок, що є структурною одиницею волосся). таким чином можна запобігти появі чи розвитку випадіння, себорейного дерматиту, чутливості, ламкості та іншим естетичним чи функціональним дефектам.